Kas esame?

Kainapjute.lt informuoja apie: ►apsipirkimus Lenkijoje ►nuolaidas Lietuvoje ►patarimai taupantiems

Suvalkuose – lietuvių antplūdis

Drastiškai krentant Lenkijos zloto kursui vis daugiau lietuvių apsipirkti važiuoja į Lenkiją. Pasienio miestelių prekybininkai laukia “turistų”, iššluojančių ne tik parduotuvių lentynas, bet ir sandėlius.

Važiuoja net vilniečiai

Marijampolės, Lazdijų ar Kalvarijų gyventojai į Lenkiją apsipirkti važiuoja jau seniai. Net ir anksčiau, kai zlotas buvo vos keliais centais pigesnis ar net lygus litui, jie mielai lankydavosi gretimoje šalyje. Tačiau dabar savaitgaliais į Lenkija, regis, traukia visa Lietuva. Tautiečiai grįžta namo apsipirkę kelioms savaitėms ir dar įsipylę pigesnių degalų.

Suvalkų turguje ir parduotuvėse netrūksta ir vilniečių. Pastarieji tikino sutaupantys net atskaičiavę išlaidas degalams. O šios nemažos, mat Suvalkus nuo Vilniaus skiria apie 200 km. Taigi kelionė automobiliu vidutiniškai kainuoja apie 130 litų. Tačiau važiuojant keliems ši suma neatrodo tokia ir didelė.

Praėjusį ilgajį savaitgalį lietuviai tiesiog apgulė pasienio miestelius – kelyje nuo sienos iki Suvalkų ir pačiame mieste maždaug du iš trijų automobilių buvo su lietuviškais valstybiniais numeriais. Pirmadienį vakarop prekybos centrai “Kaufland” ir “Lidl” atrodė kaip po skėrių atakos – lentynose mėtėsi tik pavienės prekės.

Svarbiausia – kaina

Vos įvažiavus į miestą puikuojasi vokiečių prekybos tinko “Kaufland” parduotuvė. Tačiau joje – tik Lenkijos gamintojų produkcija. Lietuviai, gimtinėje gana skeptiškai vertinantys lenkišką produkciją, čia ją šluote šluoja. Svarbiausias motyvas – kaina. Dabar Lenkijoje beveik visos prekės kainuoja maždaug trečdaliu pigiau nei Lietuvoje.

“Kai artimieji paragino važiuoti į Lenkiją apsipirkti, iš pradžių žiūrėjau labai skeptiškai. Maniau, kad kainos nesiskiria net tiek, kad apsimokėtų važiuoti. Bet kai atvykau į vietą, buvau pritrenktas. Lenkijoje iš tikrųjų viska gerokai pigiau. Pavyzdžiui, tikras sviestas pas mus kainuoja beveik 4 litus, o ten apie 1,5 lito. O lietuviai perka po 30–40 kg cukraus, mėsos, kitų produktų. Visi specialiai važiuoja galingesnėmis mašinomis, pilasi pilnus bakus benzino ir dujų, nes ir degalai ten pigesni. Įsivaizduokite, turguje apie 9 val. jau baigiasi prekyba, nes viskas būna išpirkta”, – įspūdžiais dalijosi Elektrėnų gyventojas Albertas.

Vietiniai nelabai patenkinti

Tiesa, patys Suvalkų gyventojai nelabai patenkinti lietuvių antplūdžiu: “Privažiavo čia tų lietuvių, kamščiai mieste prasidėjo ir parduotuvėje pasisukti net nėra kur. Išėjau tik pieno paimti, tai eilėje 20 minučių stovėjau! Nesąmonė kažkokia. Ir dar pirmadienį, ką jie visi čia visi veikia, lyg darbo neturėtų”, – vasario 16-osios popietę prekybos centro aikštelėje kalbėjosi dvi vyresnio amžiaus vietos gyventojos.

Ne ką geresnės nuotaikos buvo ir kasininkės. Jų veiduose buvo matyti didžiulis nuovargis. Jos tarpusavyje kalbėjosi, kad tokių eilių dar gyvenime nemačiusios ir kad per savaitgalį atvykėliai ne tik iššlavė lentynas, bet ir ištuštino sandėlius.

Populiariausia šaldyta mėsa

Matant lietuvius, link automobilių stumiančius sausakimšai prikrautus prekių vežimėlius, nebekyla klausimų, kodėl parduotuvių lentynos tokios tuščios. Šaldytuvuose buvo galima rasti tik paskutinius gabaliukus mėsos.

“Nusipirkau viską, ko reikia. Bet gaila, negavau mėsos – tautiečiai jau viską išpirko. Manau, per vėlai atvažiavome. Lenkijoje mėsai vis dar galioja lengvatinis 3 proc. pridėtinės vertės mokestis, tad kainos, palyginti su Lietuvos, skiriasi labai akivaizdžiai”, – kalbėjo iš prekybos tinklo “Lidl” parduotuvės Suvalkuose išeinanti vilnietė Aneta.

Gelbėjame kaimynų ūkį

Verslininkai – parduotuvių, kavinių, barų ir autoservisų savininkai – lietuvių laukia išskėstomis rankomis. Jie juokiasi, kad Lietuvos gyventojai net tik didina jų apyvartą, bet ir gelbėja Lenkijos ūkį nuo pasaulinės ekonomikos krizės.

Maždaug už 400 m nuo prekybos centro “Kaufland” įsikūrusio autoserviso vyriausiasis meistras ir bendrasavininkis Bartekas Niedzickis dienraščiui sakė, kad vien pirmadienį apie 10 lietuvių buvo atvarę automobilius smulkaus remonto.

Maždaug 50–60 proc. padidėjusiu klientų srautu džiaugėsi miesto centre įsikūrusio baro “Kuznia” administratorė Helena.

Nieko keista, kad daugiau žmonių užsuka į barą, visas miestas atrodo gerokai gyvesnis nei įprastai. Net vidury žiemos maždaug 70–80 tūkst. gyventojų turinčio miesto gatvės pilnos turistų. O vaikštinėjant jomis galima pasijusti kaip Vilniuje – dauguma praeivių kalba lietuviškai ir tik vienas kitas – lenkiškai ar rusiškai.

“O pardavėjai turguje kokie malonūs, siūlo nuolaidas, už rankos nusiveda, daugiau prekių parodo, visi išsišiepę iki ausų, džiaugiasi, kad taip gerai verslas einasi”, – teigė Albertas.

Produktų vidutinių kainų palyginimas

Prekė Kiekis Kaina Lenkijoje,
zlotais (litais) Kaina
Lietuvoje (litais)
Svogūnai 5 kg 3,89 (3,05) 1,29 (1 kg.)
Kiaušiniai 30 vnt. 7,75 (6,08) 4,59 (10 vnt.)
Kumpis be kaulo 1 kg 11,69 (9,18) 15,99
Grietinėlė kavai 20 vnt. 1,99 (1,56) 0,99 (baliklis kavai)
Šokoladas 1 2,95 (2,32) 2,49
Kiaulienos faršas 450 g 3,99 (3,13) 12,49 (1 kg)
Jogurtas 200 g 1,15 (0,90) 2,35
Česnakai 150 g 1,69 (1,33) 10,99 (1 kg)
Kiaulienos šoninė 1 kg 11,99 (9,41) 13,49
Kiaulienos sprandinė 1 kg 13,99 (10,98) 18,99
Vištienos krūtinėlės file 1 kg 14,99 (11,77) 16,99
Cukrus 1kg 2,99 (2,35) 3,29
Rapsų aliejus 3 l 15,29 (12) 6,39 (1 l)
Parūkyta kiaulienos dešra 1 kg 14,63 (11,48) 21,82

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.