Kas esame?

Kainapjute.lt informuoja apie: ►apsipirkimus Lenkijoje ►nuolaidas Lietuvoje ►patarimai taupantiems

Marijampoliečiai apsipirkti važiuoja į Suvalkus

Lenkiškose parduotuvėse, rytuose, galima sutikti vis daugiau lietuvių. Jie tiesiog negali atsisipirti silpnam zlotui, nes jų valiuta – litas – yra stipriai susieta su euru. Didžiausią lietuvių antplūdį išgyvena Suvalkai. Nuo parduotuvių lentynų šluojama praktiškai viskas. Ir tokiais kiekiais, kad tiekėjai nespėja aprūpinti parduotuvių prekėmis.

„Jeigu kalbėtume vien tik apie degalus, vien dėl jų apsimoka vykti į Lenkiją“, – „Rzeczpospolita “ žurnalistams sakė marijampolietis Antanas Nedzinskas, kuris bent kartą per savaitę važiuoja apsipirkti į Lenkiją.

Lietuviai išeina iš parduotuvių su pilnais krepšiais. Perka miltus, cukrų, aliejų, kavą, įvairius gėrimus. Perka saldumynus ir mėsos produktus.

Lenkijoje atpsiperkantiems lietuviams,

dabar Lenkijoje verta pirkti beveik visus maisto produktus, nes jų kainos gerokai mažesnės nei Lietuvoje. Marijampolės turguje analogiškų prekių kainos – kur kas didesnės.

Marijampoliečiai Lenkijoje jau perka ir pigesnes statybines medžiagas, baldus, įrankius ir dar labai daug ką.

Tuo tarpu Lietuva visiškai pralaimėjo “pasienio konkurenciją” – lenkai Marijampolės prekyvietėse dabar reti svečiai, nors dar prieš metus ar daugiau kai kurie Marijampolės centre esantys didieji prekybos centrai juos traukte traukė ir lenkai juose pirkdavo panašiais kiekiais, kaip dabar lietuviai perka Lenkijoje.

Pasak ekonomistų, tokia pasienio prekybos nauda Lenkijos ūkiui bus matoma po kelių mėnesių.

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.