Kas esame?

Kainapjute.lt informuoja apie: ►apsipirkimus Lenkijoje ►nuolaidas Lietuvoje ►patarimai taupantiems

Vokiečiai – nuolaidų rojuje

Skalbimo mašinos, šaldytuvai, LCD televizoriai – viskas šluojama nuo lenkų prekystalių. Kadangi lenkų valiuta krenta žemyn kaip niekada anksčiau, „apsipirkimo“ turizmas aktualus ne tik mūsų tautiečiams, bet ir vokiečiams.

Tik pervažiavus Frankfurto/Slubice sieną, pasitinka didžiulis reklaminis stendas – „ JŪS KIRTOTE KAINŲ SIENĄ!“. Su tuščiais krepšiais ir krepšialiais  vyrai ir moterys pėsčiomis, su dviračiais ar autobusais skuba per tiltą Lenkijos pusėn. Po keletos valandų, apsikrovę maisto prekėmis, cigarečių blokais, užsipylę lenkiško benzino, jie pasuka atgal į Vokietiją.

 

 Tačiau iš tikrųjų „apsipirkimo“ turistai iš Vokietijos nėra naujiena Lenkijoje. Kadangi keletą savaičių Lenkijos zlotas krenta žemyn, vokiečiai šluoja nuo lentynų ir brangesnes prekes – skalbimo mašinas, šaldytuvus, LCD televizorius. Praėjusią vasarą euras kainavo tik 3,19 zloto, o šį penktadienį lenkai už eurą klojo 4,75 zloto.

Didžiųjų prekybos centrų stovėjimo aikštelės prikimštos automobilių su vokiškais registracijos numeriais. Apsipirkti „turistai“ atvyksta ne tik iš pasienio miestelių, bet ir iš Berlyno, esančio už daugiau nei 100 kilometrų nuo sienos. Daugiausiai pirkėjų būna pirmąjį mėnesio savaitgalį – vokiečiai skuba leisti praeito mėnesio gautus atlyginimus.

 

 „Tempia“ viską, ne tik maisto produktus, bet ir gėles – juk reikės ir kaimynę su kovo 8-ąja pasveikinti, sviestą – jis natūralesnis negu vokiškas, gražiau paruduoja kepant, na o alus – už tokią kainą juk „geresnio“ nebūna. Bet ir tuo negalima apsiriboti – juk ir kostiumai, suknelės kainuoja daug pigiau, dviračiai turi taip pat ypatingą paklausą. Vokietijoje pigiausias dviratis kainuoja virš 200 eurų, na o pas kaimynus lenkus – tik pusę to. Na, o elektros prekių parduotuvės turėtų būti dėkingos vokiečiams už papildomą maždaug 30% apyvartą.

 

Tačiau labiausiai vokiečiams apsimoka pirkti brangesnius daiktus. Pavyzdžiui, didelis Bosch šaldytuvas Vokietijoje su nuolaidomis kainuoja apie 650 eurų, o Lenkijoje toks pats kainuoja tik 420 eurų. LCD televizoriai – mažiausiai trečdaliu pigesni. Kadangi lenkų elektronikos parduotuvės nėra tokios didelės, joms tenka prekes vežtis vos ne kasdieną. Kas netelpa į parduotuvę, statoma prie įėjimo, o vakare dažniausiai lieka tik krūva išpakuotų dėžių.

 

Lenkų prekybininkai yra gerai pasiruošę priimti vokiečių pirkėjus: beveik visos parduotuvės reklamuoja prekes abiem kalbomis, kiekvienoje parduotuvėje dirba mažiausiai vienas darbuotojas, laisvai kalbantis vokiškai, kavinukėse groja vokiečių šlageriai, šniceliai ir bavariškos dešrelės – žemiausiomis kainomis.

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.