Kas esame?

Kainapjute.lt informuoja apie: ►apsipirkimus Lenkijoje ►nuolaidas Lietuvoje ►patarimai taupantiems

Lietuviai plūsta apsipirkti į Lenkiją

Keli tūkstančiai lietuvių kasdien iš pat ryto traukia ne į darbą, o važiuoja pigiau apsipirkti į Lenkijos miesto Suvalkų parduotuves ar turgų.

Tuo įsitikino „Lietuvos ryto“ žurnalistai, nuvykę pažiūrėti, kaip vyksta prekyba Lenkijos mieste Suvalkuose. Lenkijos parduotuvėse žmonės maisto ir buities prekių prisikrauna pilnus vežimėlius. Grįždami namo visi pirkėjai užsuka į degalines – Lenkijoje populiariausias benzinas 50 centų pigesnis nei Lietuvoje.

Perka bazėje

Ieškantys mažiausių kainų Suvalkuose vyksta ne į prekybos centrus, o mėsos produktų bazę „Piko“, kur maistas parduodamas didmeninėmis kainomis. Lietuvos laiku „Piko“ duris atveria 4 valandą ryto, tad į Lenkiją žmonės išsiruošia dar naktį. „Lietuvos ryto“ žurnalistai į šią bazę atvyko šeštadienį 6 valandą ryto Lenkijos laiku. Visa gatvelė ir kiemas buvo užgrūsti lietuvių automobiliais. Pastato durų link vinguriavo maždaug šimto žmonių eilė. Norint patekti į vidų sužvarbus tenka pastovėti 2-3 valandas. Tik kai vienas pirkėjas išeina, kitas gali įeiti. Bazėje – keletas nedidelių kambarių, kuriuose į dėžes sukrautos dešros, vyniotiniai, konservai, atšaldyta ir šviežia mėsa. Į didelius maišus arba bazėje rastas dėžes žmonės krauna viską iš eilės. Į kainų sąrašą, pakabintą ant sienos, niekas nežiūri.

Kiekvienas pirkėjas čia išleidžia 500-600 zlotų (apie 400 litų). Pirkėjams pritrūkus zlotų, lenkai kartais sutinka paimti ir litus. Kilogramas rūkytos nugarinės „Piko“ bazėje kainuoja apie 10,8 lito, šviežia karbonadinė mėsa – 12,2, sprandinė – 9,4, šonkauliai – 5, kaulai sriubai – 1,5, vištų šlaunelės – 4,75, vištų sparneliai – 4,10, vištų krūtinėlių filė – apie 10 litų. Viskas – beveik perpus pigiau nei Lietuvoje.

Naudojasi ir spekuliantai

Pigesnėmis kainomis naudojasi ir spekuliantai. Vienas lietuvis „Lietuvos ryto“ žurnalistui pasakojo, kad lenkiškais produktais užversta visa Dzūkija.

Žmonės pripažįsta, kad lietuviški maisto produktai skanesni, tačiau taupydami pinigus jie priversti rinktis lenkiškus.

Pigiau ir turguje

Kiti į Lenkiją atvykę žmonės nusprendžia apsipirkti turguje, kurių Suvalkuose du. Turguje mėsos produktai kiek brangesni nei bazėje, tačiau nėra milžiniškų eilių. Pardavėjai lengvai atskiria lietuvius, kad jiems būtų lengviau skaičiuoti, kainas žodžiu nurodo litais. Kilogramas didelių obuolių, kurie Lietuvos parduotuvėse kainuoja 4-5 litus, Suvalkų turguje pardavinėjamas vos už pusantro lito.

Suvalkuose yra ir dvi didelės vokiečiams priklausančių prekybos tinklų „Lidl“ ir „Kaufland“ parduotuvės. Daugiausia lietuvių važiuoja į „Kaufland“, pastatytą miesto pakraštyje, šalia kelio į Marijampolę. Čia lietuvių pirkėjų – dauguma, kurie, skirtingai nei lenkai, krauna pilnus vežimus prekių. „Kaufland“ parduotuvėse galima rasti ir lietuviškų produktų. Pavyzdžiui, „Stumbro“ degtinės puslitris dėl mažesnių akcizų pigesnis pustrečio lito nei Lietuvoje. Mineralinis vanduo „Druskininkų rasa“ ir „Elite“ pigesnis perpus – beveik 1 litu.

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.