Kas esame?

Kainapjute.lt informuoja apie: ►apsipirkimus Lenkijoje ►nuolaidas Lietuvoje ►patarimai taupantiems

Po lietuvių antplūdžio lenkai pabrangino mėsą

Lenkijos turguose prie pasienio su Lietuva mėsos ir jos produktų kilogramas per savaitę pabrango apie tris litus.

„Parašė spauda, parodė televizija ir apsipirkti atvažiuojančių lietuvių skaičius gerokai išaugo“,– sakė alytiškė Virginija M. Nežiūrėdama į šoktelėjusias kainas rytoj, kaip ir kiekvieną penktadienį, ji su vyru vėl važiuos į Lenkiją. „Sumokėsime brangiau, bet vis tiek ne taip brangiai kaip Lietuvoje.“

Vieną kartą per savaitę į Lenkiją apsipirkti važiuojanti pašnekovė teigia vienu metu perkanti maždaug šimtą kilogramų mėsos. „Parvežame ne tik sau, bet ir visiems artimiesiems, kaimynams“, – pasakojo ji.

Nuvykusi į Lenkiją, Virginija mėsą perka tik turguje. „Mums rekomendavo Suvalkuose esančią bazę, kur faršo kilogramas tekainuoja tris litus. Tačiau jis mums nepatiko. Faršas supakuotas, neaišku, kokia mėsa sumalta. Turguje už kilogramą mokame dvigubai brangiau, tačiau mėsą mala tiesiog mūsų akyse“, – pasakojo pirkėja.

Kasdien per pietinę Lietuvos sieną į Lenkiją rieda šimtai automobilių su prekeiviais. Jau ne kartą apsipirkti į Lenkiją keliavusi viename prekybos centre dirbanti alytiškė Marytė Š. sako išvažiuojanti apie ketvirtą ryto.

„Reikia važiuoti anksti, nes paskui bus kaip iššluota“, – sako ji. Moteris teigia, kad į Lenkiją apsipirkti važiuoja daugybė jos pažįstamų – visi, kas tik netingi.

Lenkų radijo polskieradio.pl teigimu, taip lietuviai naudojasi silpstančiu zlotu.

Anot Lenkijos žiniasklaidos, dabar zlotas yra vertas apie 0,7 lito ir tai skatina kaimynus vykti į Lenkiją prekių, kurios čia pigesnės negu Lietuvoje. Lietuviai naudojasi ir tuo, kad gali be kliūčių ir greitai pervažiuoti sieną, kuri tapo atvira, kai šalys buvo priimtos į Šengeno zoną.

Nuvykusi į Suvalkus, ponia Marytė ne tik užsuka į turgų, bet ir nuvažiuoja pas didmenininkus. „Ten bent kainos nesvyruoja, nes, kai tik turgų užplūsta lietuviai, vietiniai tiesiog akyse jas kilsteli.

Abi Alfa.lt pašnekovės norėtų užmegzti kontaktus su vietinėmis skerdyklomis. „Žinau nedidelę įmonėlę, kuri ruošia mėsos pusfabrikačius. Jų atstovai važiuoja į skerdyklas ir tiesiai iš ten perka mėsą. Ir pigu, ir pasirinkimas geresnis“, – sakė ji.

Nuvykusi į Lenkiją alytiškė perka ne tik maisto produktus, bet ir skalbimo priemones, konservuotus produktus, aliejų. Visa tai Lenkijoje galima nusipirkti gerokai pigiau. O grįždama būtinai prisipila gerokai pigesnio kuro.

Polskieradio.lt skelbia, kad lietuvių dėka Suvalkų regione prekyba neregėtai atsigavo. Vietiniai parduotuvių savininkai tuo tik džiaugiasi. Daug darbo turi ir valiutos keityklos.

„Manau, kad lietuviai plūsta į Lenkiją dėl jiems palankaus zloto kurso. Dabar čia verta pirkti viską – nuo šepečio iki plytos“, – lenkų radijui kalbėjo Piotras Czernialis, Suvalkų prekybos įmonės „Importex“ vadovas. Jis sakė, kad įmonės pelnas išauga net 50 proc. P. Czernialį tai labai stebina, nes jis anksčiau pastebėjo, kad žiemą statybinių medžiagų rinka sustingsta.

„Importex“ vadovui susidarė įspūdis, kad Lietuvoje statybų karštinė tęsiasi. Lietuviai pas kaimynus perka ne tik plyteles, šviestuvus, cementą, baldus ar maistą, jie gerokai padidino ir Lenkijos pasienyje esančių degalinių apyvartą.

Beje, keleivių vežėjai jau pradeda organizuoti apsipirkimo keliones į Lenkiją. Šeštadienį pirmąjį reisą į kaimyninę valstybę surengs Marijampolės turistinė agentūra „Jotva“. Vilniškė bendrovė „Julturas“ taip pradeda organizuoti apsipirkimo keliones. Jos atstovai skaičiuoja, kad už kelionę 60 Lt mokantis žmogus, jei kaimyninėje valstybėje išleis 500 Lt, sutaupys 150- 200 Lt.

Taip pat rekomenduojame skaityti:

Comments are closed.